YouTube’dan Para Kazanmak

YouTube Para Kazanma

Önceleri herkes YouTube’a video yüklüyoruz ama reklamı Google yayınlayıp para kazanıyor diyerek sitem ediyordu. Bizim emeklerimizle YouTube kendisi kazanıyor şikayetleri çoğalmıştı. Ama YouTube para kazanma yöntemleri sayesinde artık herkes video içerik üretip para kazanabiliyor. Fakat YouTube para kazanma 2018 ile birlikte çok daha zor hale geldi. Yeni ve küçük kanallar büyük sıkıntıda!

YouTube para kazanma 2018 ile zorlaştı. Kuralları mutlaka uygulayın!

Oluşturduğunuz video içerikleri belirli bir seviyeye gelince Google hesabınızı onaylıyor ve artık sizde yüklediğiniz her videodan para kazanmaya başlayabiliyorsunuz. 2018 yılından önce Google Adsense’e YouTube üzerinden kayıt olmak için 10 bin izlenme barajını aşmanız gerekiyordu. Bu rakama ulaştıktan sonra videolara reklam ekleyerek para kazanabiliyordunuz. Google kurallarında değişiklik yaparak yeni kullanıcıları zorlayacak kurallar getirdi.

youtube izlenme arttırma

YouTube para kazanma 2018 kuralları 20 Şubat tarihinde şu şekilde değiştirildi;

  • Son 1 yıl içinde toplam 4 bin saat video izletmiş olmak
  • En az 1K (1.000) aboneye ulaşmak

Kurallardaki bu değişikliği YouTube şu şekilde açıkladı: Bazı videolar çok fazla kanala yükleniyor ve abonesi olmayan kanallar bile ünlü videoları kullanarak gelir elde edebiliyor.

Fakat ülke sınırları dışında The Sunday Times tarafından detayları yayınlanan kar ortaklığı sistemi sayesinde en çok izleyici kitlesine ulaşan videoların yapımcıları, kendi videoları üzerinden kazanılan her reklamı geliri üzerinden pay alıyorlar.

İngiltere’de en çok izlenen videoları çeken ve yayınlayan bir çok kişi, her ay on binlerce pound kazanmaya devam ediyor. Ayrıca yüzlerce Amerikalı da her yıl kar ortaklığı sayesinde 6 haneli rakamlara ulaşan paralar kazanmaya devam ediyor.

YouTube’dan para kazanma 2018 rehberi

2007 yılında yayınlanan Charlie’nin abisinin parmağını ısırdığı video, yayınlandığı günden bu güne kadar 861.985.026 kez izlendi. Videoyu yayınlayan baba Davies-Carr gelir paylaşımından 200.000 Pound (yaklaşık 320.000 Dolar / 230.00 Euro) kazandı.

İlgili Video


Ülkemizde bu kadar büyük rakamlar kazanılmasa bile gerçekten iyi gelir elde edenler var. Youtube para kazanma adımlarını doğru şekilde geçerseniz sizde Adsense alabilir ve belirli ölçüde reklam geliri elde edebilirsiniz. Eğer nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki Youtube kanal açma rehberiyle kanalınızı açabilir ve ilk adımı atabilirsiniz…

İlginizi Çekebilir:  YouTube Kanalı Açmak İsteyenlere Rehber
Özet
İnceleme Zamanı
İncelenen
YouTube Para Kazanma
Yazarın Değerlendirmesi
51star1star1star1star1star
Yazar
Teknoloji haberleri ile takipçilerine ve misafirlerine bilgiler sunan, ürün incelemesi yaparak satış öncesi akıllardaki soru işaretlerini gideren içinizden biri.

Söz Sırası Sende!

0 0

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * olarak işaretlendi

HTML etiketleri ve niteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla