YouTube Kanalı Açmak İsteyenlere Rehber

youtube kanalı nasıl açılır

En büyük video paylaşım ve izleme sitesi YouTube, dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de çok popüler. Özellikle fenomen olan Youtuber’ları görünce herkesin video çekesi ve bu keyifli platformdan para kazanası geliyor. Bu renkli dünyaya katılmak için önce YouTube kanalı nasıl açılır bunu bilmelisiniz. Eğer kafanızda Youtube için videolar hazırlamak varsa bu rehberi başarıya atacağınız ilk adım olarak görebilirsiniz.

YouTube kurallarına uyarak kaliteli içerek üreten herkes emeğinin karşılığını alıyor. Dünyanın her yerinden bu işi ciddiye alan binlerce kişi var. Ülkemizde de bir çok Youtube fenomeni bulunuyor. Eğer sizde özgün fikirlerinizi YouTube videolarına dönüştürmeyi düşünüyorsanız, kısa sürede binlerce aboneye ulaşabilir ve her ay düzenli para kazanabilirsiniz.

Tabi ki öncelikle YouTube tarafından konulan kurallara uymanız ve belirli bir kitleye ulaşmanız gerekiyor. Rehberimizin devamında tüm detayları anlattık. Eğer azimli ve hevesliyseniz sizde popüler Youtube kanalları arasında yerinizi alabilirsiniz. Ama önce ilk yapmanız gereken Youtube kanalı nasıl açılır sorusunun yanıtı olan rehberimizi incelemek…

YouTube Kanalı Nasıl Açılır?

Youtube Hesabı Oluşturmak

Eğer bir gmail hesabınız yoksa Youtube kanalı açamazsınız. Bu yüzden öncelikle bir hesap oluşturmalısınız.

youtube kanalı açmaÖncelike YouTube.com adresine giriş yapın ve sağ üstte bulunan Oturum Aç butonuna tıklayın.

youtube kanalı açma

Eğer bir Gmail hesabınız varsa, Youtube hesabınızda var demektir. Çünkü Google’ın tüm servislerinden tek mail hesabıyla faydalanabiliyorsunuz. Google hesabınız yoksa Diğer seçenekler menüsünün altındaki Hesap oluştur seçeneğine tıklayın.

Hesap oluşturma ekranında karşımıza gelen kişisel bilgilerin istenildiği alanı dolduruyor ve Sonraki adım butonuna tıklıyoruz.

Artık bir Google hesabımız var. Artık Youtube ile devam et diyerek Youtube.com adresine gidebiliriz. Böylece Youtube kanalı nasıl açılır sorusunun cevabı için siteye giriş yapmış olacağız.

İlginizi Çekebilir:  Youtube GO Türkiye'de Yayına Giriyor!

YouTube Kanalı Açma

YouTube ana sayfasına giriş yaptıktan sonra Yükle butonuna tıklıyoruz.

Eğer daha önce YouTube kanalınız için isim belirlemediyseniz, videoların altında görünecek kanal ismini buradan belirleyebilirsiniz. Buraya dilerseniz kendi adınızı ve soyadınızı veya kanal için düşündüğünüz ismi yazabilirsiniz.

YouTube kanalı nasıl açılır diye soranlar, işte her şey bu kadar! Artık sizin de bir YouTube kanalınız var, vdeolarınızı yayınlayabilirsiniz. Fakat Telif hakkı vb. sorunlar yaşamamak için mutlaka Youtube Topluluk Kuralları sayfasını inceleyin.

Özet
İnceleme Zamanı
İncelenen
youtube kanalı nasıl açılır
Yazarın Değerlendirmesi
51star1star1star1star1star
Yazar
Teknoloji haberleri ile takipçilerine ve misafirlerine bilgiler sunan, ürün incelemesi yaparak satış öncesi akıllardaki soru işaretlerini gideren içinizden biri.

Söz Sırası Sende!

1 0

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * olarak işaretlendi

HTML etiketleri ve niteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Araç çubuğuna atla