Youtube İzlenmenizi 6 Adımda Arttırın!

youtube izlenme arttırma

Aklınızdaki muazzam fikri hayata geçirmek için hemen geçtiniz kamera karşısına ve aklınızdaki o videoyu çektiniz. Youtube izlenme arttırma yollarına hiç başvurmadan çok büyük rakamlara ulaşacağınıza kesin gözüyle bakıyorsunuz. Hazırladığınız videoyu birçok kez izlediniz ve her izlediğinizde aynı olumlu tepkiyi verdiniz.

Bu yıl kesin fenomenler listesinde görüyorsunuz kendinizi. Videonuzu Youtube’a yüklemeden önce arkadaşlarınıza da gösterdiniz ve onların fikirlerine de başvurdunuz. Çoğu sizinle aynı fikirde, bu video harika dostum! Her konuyu eleştiren o arkadaşınız da izledi videoyu ve kendisinin daha iyi yapabileceğini savunarak videonuzu yerden yere vurdu. Ama olsun siz kendinizi bu duruma hazırlamıştınız değil mi?

İşte beklediğiniz an geldi ve videonuzu Youtube’a gönderdiniz. Youtube izlenme arttırma için önce Facebook arkadaşlarınıza videonuzun ne kadar güzel olduğundan bahsettiniz ve Facebook zaman tünelinde videoyu paylaştınız. Ardından Twitter… Çok kullanmıyor olabilirsiniz ama arkadaşlarınızdan ne kadar etkili bir sosyal medya platformu olduğunu daha önce duymuştunuz. Burada da Youtube izlenme arttırma için bir kaç kişiden videonuzu retweet etmesini istediniz ve onlar da kıramayıp rt yaptı.

Yetmedi daha ne kadar sosyal medya platformu varsa videonuzun linkini oraya da attınız. Artık her şey tamam, fenomen olmak için tek bir şey kaldı; Beklemek! Üzerinden biraz zaman geçtikten sonra videonuzun hızla paylaşılmasını ve izlenmesinin hızla artmasını beklediniz. Ama ne yazık ki istenilen olmadı ve videonuz beklediğiniz ilgiyi görmedi.. İlk başta o çok beğendiğiniz videodan yavaş yavaş soğuyor ve hatta nefret ediyorsunuz!

Böyle bir durumla karşılaşmak gerçekten tam bir hayal kırıklığı değil mi? Youtube izlenmeyi arttırmak için arkadaşlarınızdan yardım istemek dışında başka şeyler de var. Şimdi izlenmeyi arttırmak için neler yapabiliriz, onlara bakalım…

Youtube izlenme arttırma yöntemleri

1. Video Çevresine Hatırlatmalar Ekleyin!

youtube video kartları

Çoğu internet kullanıcısı gibi sizde video izlerken videonun sağından solundan bir anda çıkan notları gördünüz değil mi? Bunu reklam zannedip kapatan çok kişi var ama bu video açıklamaları izlenme sayısını ciddi düzeyde arttıran Youtube araçlarından birisidir.

İlginizi Çekebilir:  Instagram'a Nasıl Reklam Verilir?

Bu araç ile playlist ve diğer videolarınız arasında bağlantı kurabiliyorsunuz. Böylece açıklamaları takip eden kullanıcıların diğer videolarınızı izleme oranı daha çok armış oluyor. Ayrıca bu yöntemle kanalınıza abone bile olabiliyorlar! Videonuzu yükledikten sonra video ayarlarından “Beni Takip Et / Üye Ol” gibi video içi hatırlatmalar mutlaka ekleyin!

2. Playlist Oluşturun!

youtube playlist

Azımsanmayacak kadar Youtube kullancısı playlist oluşturmanın Youtube izlenme arttırma yöntemlerinden birisi olduğunu bilmiyor. Playlist ile videolarınız art arda gösterilir. Eğer sizde playlist oluşturursanız videolarınız arama motorlarında ayrı ayrı görünür. Listedeki videolar ile ilgili arama yapacak bir internet kullanıcısı sizin diğer videolarınızı da bu yöntemle izleyebilir.

3. Abone Kazanın!

Abonelik, belki de video izlenme sayısına etki edecek en önemli ve etkili yöntemdir. Çünkü kanalınıza abone olan kullanıcılar Youtube’a her girdiğinde eklediğiniz videoları kendi ana sayfasında görecektir. Ne kadar çok aboneniz olursa izlenme oranlarınız da o kadar artar. Peki, Youtube kullanıcılarının kanalınıza abone olmasını nasıl sağlarsınız? Elbette onlardan abone olmasını isteyerek. Video içerisinde sözlü veya video çerçevesi içerine ekleyeceğiniz kartlar ile onlardan kanalınıza abone olmasını isteyin…

4. Bülten Hazırlayın!

Video yüklemeleriniz iyi gidiyor. Abone sayınızda da yavaş yavaş artış var. Peki, abonelerinizle iletişimi nasıl sağlayacaksınız? Youtube geçen yıl “Bülten” hizmetini aktif etti. Sizde kanalınız için hazırlayacağınız bültenleri sayfanıza koyarak abonelerinizle iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın, kaliteli iletişim sosyal medya için çok önemlidir!

5. Videoyla Cevap Verin!

Youtube izlenme arttırma yöntemlerinden biriside videolara videoyla cevap vermektir. Bunu link paylaşmak olarak da özetleyebiliriz. Çok izlenme almış videoların altına kendi videonuzu referans olarak ekleyebilir ve yorumları okuyan kullanıcıların sizin videonuza gelmesini sağlayabilirsiniz.

6. Güncel İçerik Yaratın!

Youtube’u bir arama motoru olarak düşünmenizi istiyoruz. Çünkü internet kullanıcıları gündem konularının videolarını da Youtube’da aratmaktadır. Eğer gündemi takip ederek içerik hazırlarsanız hiç beklemediğiniz ve şaşıracağınız izlenme oranlarına erişebilirsiniz. Youtube izlenme arttırma yöntemlerinden en etkili olanı güncel içerik yaratarak gündemi eleştiren / ti’ye alan videolar hazırlamaktır.

İlginizi Çekebilir:  İşi Gücü Bırakıp Mutlaka Okumanız Gereken Twitter Floodları
Özet
İnceleme Zamanı
İncelenen
youtube izlenme arttırma
Yazarın Değerlendirmesi
51star1star1star1star1star
Yazar
Teknoloji haberleri ile takipçilerine ve misafirlerine bilgiler sunan, ürün incelemesi yaparak satış öncesi akıllardaki soru işaretlerini gideren içinizden biri.

Söz Sırası Sende!

0 0

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * olarak işaretlendi

HTML etiketleri ve niteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Araç çubuğuna atla