Yakuza 6: The Song of Life

yakuza 6 inceleme

Yakuza 6 inceleme ile “Bozulmuş bir barış” gün yüzüne çıkacak. Yakuza 5 versiyonunda yaşanan olayların üzerinden 3 yıl geçmiş, Dojima Ejderi Kazuma Kiryu şiddet dolu geçmişinden uzaklaşarak huzurlu bir yaşam sürmeyi hedeflemektedir.

Fakat Kazuma hayal ettiği sessiz hayata kavuşamayacaktır. Koğuşunda tanışmış olduğu Haruka sebebi belli olmayan bir kaza sonrası komaya girmiştir ve küçük oğlu Haruto‘ya bakacak hiç kimse yoktur.

Yakuza 6 oyununda bir kez daha Dojima Ejderi Kiryu’yu kontrol ederek bu sebepsiz kazanın ardındaki sır perdesini aralayın. Yeni ve ölümcül Yakuza tehdidiyle karşı karşıya gelmek için Onomichi, Hiroşima’ya doğru yola çıkın!

Kendine özgü aksiyonu ile oyun severlerin beğenisini kazanan Yakuza 6, içerisinde mini oyunlar ve suç dramı ile harmanlanan serisiyle karşınızda!

Yakuza 6 inceleme

İlk Fragman

Yakuz 6 inceleme serisi biraz uzun olabilir. Fakat bu serinin hayranları için pek sıkıcı olacağını düşünmüyoruz. İlk fragmandan bugüne kadar Yakuza 6 oyununda neler oldu? Tüm detaylar için okumaya devam edin!

2015 yılının son günlerinde Sega Yakuza serisinin 10. yılı şerefine bir gösterim düzenledi. Bu gösterimde de Yakuza 6: The Song of Life oyununun ilk fragmanı izleyicilerle buluştu.

Video içeriğine baktığımıza zaman ana karakterimiz olan Kiryu’yu Kamurocho’da yürürken ve dövüşürken izliyoruz. İlk fragmanda grafik konusunda resmen çağ atlamış olan oyunda seriyi yaratan kişi Toshihiro Nagoshi oyunun %70 oranın bittiğini söyledi. Serinin yeni oyununda karakterin hareket ve animasyonlarında da büyük ölçüde bir iyileştirme olduğunu görüyoruz.

11 Dakikalık Oynanış Videosu

İlk fragmanın yayınlanmasının ardından Yakuza 6 oyunu sadece görseller ile oyun severlerin karşısına çıkmıştı. Fakat tarihler 26 ocak 2016 tarihini gösterdiğinde Sega herkesi şaşırtarak 11 dakikalık bir oynanış videosu yayınladı. Bu demo için ön gösterim niteliği taşımıştı. Videoda özellikle NPC’ler üzerine detaylar olması gözlerden kaçmadı. İşte o 11 dakikalık Yakuza 6 oynanış videosu

İlginizi Çekebilir:  Xiaomi Mi 6 İncelemesi

Karakter Fragmanları

Playstation oyunları içerisinde en çok sevilen serilerden birisi haline gelen Yakuza 6‘daki karakterlerin tanıtıldığı 7 farklı fragman yayınlandı. Bu fragmanların yayınlanma tarihi ise 26 Temmuz 2016! Seriyi net bir şekilde anlayabilmeniz için Yakuza 6 inceleme haberinde tüm detayları, geçmişi ve ileriyi ele almak istediğimizde sizi biraz maziye götürmüş olabiliriz! 🙂

 

1.5 Yıl Süren Lokalizasyon

2016 yılının sonlarında Japonya oyun pazarında görücüye çıkan Yakuza 6, 1.5 yıl gibi uzun bir süre devam eden lokalizasyon çalışmalarının sonunda artık batı bazarında da yerini aldı. Resmi açıklamada oyunun 20 Mart’ta piyasaya sürüleceği söylenmişti. Fakat bu süre 17 Nisan 2018’e ertelendi. Oyunun inceleme versiyona konulan ambargo 15 Mart olduğu için oyun inceleme siteleri oyunu uzun süre inceleyemedi.

Şuan sadece Playstation 4 platformunda satışta olan oyun hakkında Yakuza 6 inceleme yazıları sonunda gelmeye başladı. Ortalaması 85 olan oyunda en düşük not 70 olarak göze çarpıyor. Dünyaca ünlü oyun inceleme siteleri tarafından verilen puanlara bakacak olursak Yakuza 6 oldukça iyi bir grafik çiziyor. İşte bazı puanlamalar şu şekilde

 • CGMagazine – 95
 • PlayStation Universe – 95
 • Game Informer – 93
 • Push Square – 90
 • EGM – 90
 • Hardcore Gamer – 90
 • Polygon – 85
 • DualShockers – 85
 • Gamespot – 80
 • USGamer – 80
 • IGN – 75
 • Attack of the Fanboy – 70
 • Destructoid – 70

Yakuza 6: The Song of Life Fiyatı

17 Nisan 2018 tarihinde ülkemizde de satışa sunulan ünlü Japon oyunu şuan Playstation Store’da 179 TL fiyat etiketiyle satılmaktadır.

Satın Al

Özet
İnceleme Zamanı
İncelenen
Yakuza 6 inceleme
Yazarın Değerlendirmesi
51star1star1star1star1star
Yazar
Teknoloji haberleri ile takipçilerine ve misafirlerine bilgiler sunan, ürün incelemesi yaparak satış öncesi akıllardaki soru işaretlerini gideren içinizden biri.

Söz Sırası Sende!

0 0

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * olarak işaretlendi

HTML etiketleri ve niteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Araç çubuğuna atla