Wi-Fi Hızını 5 Kat Arttıracak Android Uygulaması

Wi-Fi Hızlandırma Uygulaması

Yavaşlayan internet hepimizin canını sıkar. Bugün sizi Wifi Analyzer adındaki Wi-Fi hızlandırma uygulaması ile tanıştıracağız. Bu uygulama Android cihazların Wi-fi hızını 5 kat hızlandırıyor!

Wi-Fi Hızlandırma Uygulaması: Wifi Analyzer

Bağlantı hızından memnun olan kaç kişi var aramızda? 50 Mbps hızında internet için avuç dolu para veriyoruz ama gerçek hız 5 Mbps çıkıyor değil mi? Bu durum hepimizi sinirlendiriyor ve gerçekten çok yoruyor. Bu durum için internet bağlantınızın kaynağı olan servis sağlayıcısına kızmanıza gerek yok. Eğer ortada tenik bir arıza yoksa genellikle sorun bizlerde oluyor.

Peki neden sorun kullanıcıda? Modemi kurarken unuttuğunuz küçük bir ayar, internet hızını doğrudan etkilemektedir. Çünkü modem kurulumu yaparken internetinize en uygun frekansı belirlemelisiniz. Eğer bu ayarı yapmazsanız, modem otomatik olarak frekans seçimi yapar ve size internete bağlanmanız için sunar. Wi-Fi hızlandırma uygulaması olan Wifi Analyzer en ideal frekansı kanalı tespit etmek için hazırlanmış bir Android çözümü. Kanal tespiti yapıldıktan sonra modem ayarlarınıza giriş yapmalı ve belirlenen frekans kanalını aktif etmelisiniz.

android wifi hızlandırma

Aşağıdaki başlantıyı kullanıp uygulamayı cihazınıza kurduktan sonra sırasıyla şu adımları uygulayın:

  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra sol bölümdeki göz simgesine ardından da “Kanal Reytingi” butonuna dokunun.
  • Ünlem işaretine dokunup Wi-Fi ağınızı seçin.
  • Karşınıza bir liste gelecek. Listedeki en yüksek puan alan ağı not alın. Ardından bilgisayarın modem ayarlarına girin.
  • Her modemin ayar menüsü farklıdır. O yüzden “Kanal” veya “Channel” sekmesini bulun ve not aldığınız kanalı buradan aktif hale getirin.

Bu işlemi yapmadan önce mutlaka Fast.com adresine gidip hızınızı test edin. Wi-Fi hızlandırma uygulaması ile gereken işlemleri yaptıktan sonra tekrar test yapıp hızınızın artışını görün. 🙂

Wi-Fi Hızlandırma Uygulaması Apk indir

Wifi Analyzer
Wifi Analyzer
Developer: farproc
Price: Free
Özet
İnceleme Zamanı
İncelenen
Wi-Fi Hızlandırma Uygulaması
Yazarın Değerlendirmesi
51star1star1star1star1star
İlginizi Çekebilir:  El Hareketiyle Nasıl Fotoğraf Çekilir?
Yazar
Teknoloji haberleri ile takipçilerine ve misafirlerine bilgiler sunan, ürün incelemesi yaparak satış öncesi akıllardaki soru işaretlerini gideren içinizden biri.

Söz Sırası Sende!

1 0

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * olarak işaretlendi

HTML etiketleri ve niteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla