Instagram Stories Nasıl Yaratıcı Kullanılır?

instagram hikayeleri

Instagram hikayeleri yeteri kadar geri dönüş sağlamıyor mu? Stories özelliğini daha etkin kullanmak için çözüm mü arıyorsunuz? Facebook Creative Shop dikkate alınarak hazırlanan bu rehberi mutlaka inceleyin. İşletme veya profilinizi dünyaya açmanın yolunu keşfedin. Instagram hikayeleri etkin kullanabilmek için gökkuşağı renklerinden metin silgi sihirbazına kadar işletmenizin Instagram hesabını keyifli bir şekilde yönetebileceğini kreatif püf noktaları bulunmaktadır. Detayları öğrenmek için aşağıdaki rehberi mutlaka inceleyin ve hayata geçirin…

Şimdi mobil cihazınızı çıkarın ve işletmeniz için Instagram’da bazı denemeler yaparak gizli püf notkalarını keşfetmeye başlayalım!

Instagram Hikayeleri Etkin Kullanma Rehberi

Mükemmel Uyumu Oluşturma

Mükemmel uyumu yakalayabilmek için varsayılan renk kartelasını inceleyin ve hikayeyi en etkileyici şekilde anlatacak tonu bulun. Yazı rengini, fotoğraf veya videodaki renkle eşleştirebilmek için renk damlalığına dokunmalısınız.

İpucu: Eğer çok yazı eklediyseniz, damlalık aracı daha kullanışlı bir hale gelecektir.

instagram hikaye renk uyumu

Gökkuşağıyla Her Şey Daha İyi

Tabi ki, Instagram kullanıcıları gökkuşağı yazısını oluşturmak için her harfi tek tek boyamakla uğraşmıyor. Bunun püf noktası var! Metinde gökkuşağı etkisi yaratmak için metni seçin ve iki parmapınızı hazır bulundurun.

Birinci Parmak: İstediğiniz renge dokunun ve basılı tutun.

İkinci Parmak: Mavi metin seçici satırına dokunun ve basılı tutun.

instagram hikaye gökkuşağı rengi

Gökkuşağını oluşturmaya hazır mısınız? Şimdi, iki parmağınızı birden aynı anda ve hızlıca kaydırın, hepsi bu kadar! Eski metin gökkuşağı renkleriyle boyanacaktır. 🙂

instagram gökkuşağı yazısı

Ekranı Doldurma

Eğer hikayenizi tek bir renkle doldurmak istiyor ama fırça aracıyla uğraşamıyorsanız, merak etmeyin. Fırça aracını kullanmak zorunda değilsiniz. Instagram hikayeleri tek renkle doldurmak için, parmağınızı birkaç saniye basılı tutun ve tam ekran renk efektine erişin.

İpucu: Mat renk için keçeli kalemi, yarı şeffaf efekt için de iskarpela ucunu kullanmanızı tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Eğer paylaşımınız yoğun metin içeriyorsa bu püf noktasını mutlaka kullanın. Metin veya video çerçevesinde görünen bir şeyi ortaya çıkarabilmek için püf noktasını silgi aracıyla birlikte kullanın.

instagram hikaye ekranı doldurmak

Ekstra ipucu: Kaydet, kaydet ve kaydet. Koleksiyonu yayınlamadan önce her adımı film rulosuna kaydedin. Böylece bir başyapıtı parça parça oluşturmuş olursunuz.

Hareketli Resimler

Live fotoğrafları sadece bir dokunuşla Boomerang yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Fotoğraflarınızı canlandırabilmek için kamerayı açın ve Live Modu’na geçin. Ardından hareket eden bir nesnenin fotoğrafı çekin. Sonrasında fotoğrafı hikayenize yükleyin. Yükleme bittikten sonra Boomerang ile iletişime geçmek için parmağınızı hikayenin üzerinde basılı tutun. Ve Sürprizzz!

İpucu: Boomerang’a daha kolay erişmek için Live Modunu her zaman açık tutun.

instagram live boomerang

Boomerang’ın Gizli Menüsü

Tıpkı In-N-Out’ta (@innout) veya Shake Shack’te (@shakeshack) olduğu gibi, Boomerang uygulamasında da gizli bir menü bulunur.

Bu gizli menüye girebilmek için dört parmağınızla dokunmalısınız. Özel menüye giriş yaptıktan sonra sonsuz döndüler oluşturabileceğiniz ekstra özelliklere erişim sağlayacaksınız.

Gizli menüye girmek için, Boomerang uygulamasını açın ve dört parmağınız ile dört kez dokunun. Girdikten sonra bu ayarları değiştirmek isteyebilirsiniz:

• Çözünürlük: 1080p

• Boomerang Modu: İleri ve Geri (duraklatma)

• Çerçeve Sayısı: 3

• Uzun Çekim Çerçeve Sayısı: 25fps

instagram boomerang gizli menüsü

Burada bulunan ayarlar daha fazla çerçeve eklemenizin yanı sıra döngülerin daha akıcı olması için başlangıç ve bitişe bir çerçeve daha ekler. Bu sayede Instagram hikayelerindeki doğal Boomerang deneyiminden çok daha uzun süreli hareket imkanı mümkün hale gelir.

Yaratıcılığınızı Ortaya Çıkarın

Hikaye anlatımının görsel deneyimini ön plana çıkarmak üzere tasarlanmış olan Instagram Stories içerik üreticiler, markalar ve insanların Instagram’da dünyayla bağlantı kurma yolunu değiştiriyor. Çıkartmalar, ifade simgeleri, etkileşimli anketler ve çok daha fazla araç üzerinden topluluğumuzun yaratıcılık repertuvarını genişleterek, mobilde yaratıcılığın anlamını ön plana çıkarmaya ve geliştirmeye devam ediyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Sosyal Medyada Canlı Yayın Yapan Güneş Gözlüğü!

Peki neyi bekliyorsunuz? Instagram Stories’i bugün deneyin ve işletmenizin bitmek bilmeyen yaratıcılık imkanlarından faydalanmasını sağlayın.

Kaynak: Instagram Business

Özet
İnceleme Zamanı
İncelenen
Instagram Hikayelerin Yaratıcı Sırları
Yazarın Değerlendirmesi
51star1star1star1star1star
Yazar
Teknoloji haberleri ile takipçilerine ve misafirlerine bilgiler sunan, ürün incelemesi yaparak satış öncesi akıllardaki soru işaretlerini gideren içinizden biri.

Söz Sırası Sende!

1 0

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * olarak işaretlendi

HTML etiketleri ve niteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla