Instagram Alışveriş Özelliğini Sessizce Yayına Alıyor!

Sosyal medya devi instagram, son dönemin en çok alışveriş yapılan platformlarından birisi haline geldi. Ticari profillerde yapılan alışverişler her ne kadar kolay olmasa da tüketici tarafından tercih ediliyor. Herkesin aklındaki instagram alışveriş özelliği gelecek mi sorusu artık cevap buluyor! Bir kaç büyük markanın profilinde sessizce denemelere başlayan Instagram, kullanıcıların beklediği özelliği yakında devreye sokabilir. İşte tüm detaylar!

instagram Alışveriş Özelliği

Kullanıcılarının profillerine yerel ödeme yöntemi ekleyerek alışveriş yapmalarını sağlayacak olan özellik ile instagram alışveriş özelliği devreye girmiş olacak. Profilin bir parçası olarak bir bankamatik veya kredi kartı kaydettirmenizi, bir güvenlik pimi oluşturmanızı ve daha sonra Instagram’dan çıkmadan bir şeyler satın almanızı sağlayacak. Ayrı bir web sitesine gitmeden ve bir şey satın almak istediğinizde ödeme bilgilerini girmek zorunda kalmamak, ticaret konusunda Instagram’ı büyük bir oyuncu haline dönüştürebilir.

Bir teknoloji okuru tarafından instagram ödeme özelliği, Instagram’a sorulduğunda bir restoran veya salonlarda rezervasyon randevuları için yerel ödemelerin artık sınırlı sayıda ortak için geçerli olduğunu doğruladı.

İlk donanımlı bir akşam yemeği rezervasyon uygulaması Resy, müşterilerinin Instagram sayfalarının bazıları artık bu yerel ödeme rezervasyonu hizmetini sunuyor. Gelecekte Instagram üzerinden film bileti gibi şeyler için doğrudan satın alabileceğimizi söylüyor. Instagram Mart 2017’de “Bu yıl içinde profilinden doğrudan bir iş ile hizmet rezervasyonu yapabilme yeteneğini sunacağız” dedi. Ancak yerel ödemelerden hiç bahsetmedi.

Instagram’ın yerel randevu rezervasyonu

Ödeme ayarlarının artık görünür olduğu Instagram tarafından onaylandı. Fakat henüz her lokasyonda kullanılabilir değil. Bazı ABD ve İngiltere kullanıcılarında bu özellik mevcut. Hizmet şartlarına yapılan bir tıklama, Instagram Ödemelerin Facebook’un Ödemeler kuralları tarafından desteklendiğini ortaya çıkarır.

Markaların dikkat çeken görsellerle Instagram’da alışverişe yönlendirmesi, popülerliği kanıtlayabilir ve işletmelere reklam vermek için yeni ve önemli bir neden olabilir. Kullanıcılar da ödeme yapmanın ortasında bırakılmadıkları için daha yüksek dönüşüm oranlarına sahip olabilirse, markalar kullanıcıları Instagram yoluyla satın almaya itmeyi tercih edebilir.

Instagram’da bulunan Shoppable Tags özelliği, yeni ödeme özelliğinden farklı olarak, bir işletmenin satın alma işlemini yapmak için sizi bir web sitesine yönlendiriyor.

Facebook 2013’te yerel ticaretle uğraşmaya başladı ve sonunda Messenger aracılığıyla eşler arası ödemelere başladı. Ancak, alışveriş için yerel ödeme hala sohbet uygulamasında kapalı beta sürümde. Eşler arası ödemelerin Instagram’a gelip gelmeyeceği belirsiz, ancak dosyada bir kredi kartı veya banka kartı eklemenin bir yolu, bu özellik için kritik bir yapı taşıdır.

İlginizi Çekebilir:  Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Ödemeler seçeneğinin, Instagram içinde hangi ürünlerin bulunduğunu görebilmeniz ve markanın sitesinden satın alabilmeniz için ilk olarak 2016 yılında testlere başlayan “Shoppable Etiketleri” ile çalışabileceği olasıdır. O zamandan bu yana, Instagram, BigCommerce ve Shopify’ın müşterileriyle bağlantı kurmak için mağaza platformları ile ortaklık kurdu ve özelliği Mart ayında daha fazla ülkeye yaydı. Şimdilik, Instagram’ın Warby Parker veya Kate Spade gibi önceki alışveriş özelliği ortaklarından hiçbiri Instagram içinde ödeme yapmanıza izin vermiyor ve yine sizi sitelerine gönderiyor.

Yukarıda da söylediğimiz gibi instagram alışveriş özelliği denemeleri büyük markalarla yapılıyor. Kesin tarih belirsizliğini korusa da yakın gelecekte instagram alışveriş özelliği aktif hale gelecek gibi görünüyor!

Özet
İnceleme Zamanı
İncelenen
instagram Alışveriş Özelliği
Yazarın Değerlendirmesi
51star1star1star1star1star
Yazar
Teknoloji haberleri ile takipçilerine ve misafirlerine bilgiler sunan, ürün incelemesi yaparak satış öncesi akıllardaki soru işaretlerini gideren içinizden biri.

Söz Sırası Sende!

1 0

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * olarak işaretlendi

HTML etiketleri ve niteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Araç çubuğuna atla