Takip

Uygun Fiyatlı Notebook Önerisi: Hometech HT Book 14B

Özet
Günlük bilgisayar kullanımı için bir notebook arıyorsanız bu cihaz tam size göre. Şuan piyasada 699 TL'ye alabileceğiniz en iyi bilgisayar olduğunu söyleyebiliriz.
İyi
  • Uygun fiyat
  • Uygun performans
  • Sessiz çalışıyor
  • Rahat klavye
  • Hafif ve ince
Kötü
  • Ekran parlaklığı zayıf
  • Ses performansı
7
İyi
Ekran - 5
Performans - 6
Donanım - 7
Fiyat - 10
Hometech HT Book 14B

Tecnoloji’de bugün Hometech HT Book 14B günü! Yeni bir laptop incelemesi ile karşınızdayız. Ucuz fiyatlı ve tatminkar teknik detaylara sahip notebook modelleri arayanlar için bu tam bir rehber olabilir. Hometech tarafından tasarlanan HT Book 14B modeli bakalım uygun fiyatıyla hangi özellikleri bizimle buluşturuyor?

Hometech HT Book 14B

Hometech HT Book 14B özellikleri ve fiyatı

Hometech HT Book 14B notebook modeli uygun fiyatlı olduğu için malzemelerini de uygun olacak şekilde seçmiş. Bu yüzden plastik bir kasa ile karşımıza çıkıyor. 14 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan laptop, ince profiliyle dikkat çekiyor. 20.5 mm inceliğindeki HT Book 14B modeli, 1.295 gram ağırlığında.

Mat yapıya sahip olan 14 inç büyüklüğündeki ekran çok ciddi bir performans göstermemektedir. Bu yüzden üst düzey bir şey hayal ederseniz sonu hüsran olabilir. Çünkü matlık seviyesi tatmin edecek seviye de değil ne yazık ki. Fakat bunun dışında oldukça yeterli bir HD ekran tecrübesini kullanıcılar ile buluşturuyor.

Cihazın donanım özelliklerine baktığımız zaman da makul seviyeler karşımıza çıkıyor. 1.83 GHz hızında 4 çekirdekli Intel Atom işlemcisiyle donatılan HT Book, günlük işleriniz için oldukça yeterli bir performans sunuyor. Dahili depolama alanına baktığımız 32 GB SSD karşımıza çıkıyor. Fakat SD kart kullanarak alanı 64 GB’a kadar yükseltebiliyorsunuz. Evet, bu laptop modelinin dahili depolama alanı konusunda pek de iyi olmadığını söylememiz gerekiyor. Fiyatını biraz artırıp daha yüksek bir depolama alanı olması daha iyi olurdu. Bellek tarafına baktığımızda ise 2 GB RAM ile karşılaşıyoruz.

Hometech HT Book 14B Özellikleri

Hometech HT Book 14B notebook modelinin diğer özelliklerine bakacak olursak, 0.3 MP kamera, Bluetooth desteği, Wi-Fi ve ethernet girişi bulunuyor. Bağlantı çıkışlarında ise mini-HDMI, 3.5 mm jak girişi, iki adet USB 3.0 girişi ve SATA 2.0 girişi bulunuyor. 10000 mAh bataryası bulunan cihaz 5 saat kullanım süresiyle hizmet veriyor. Satış fiyatı ise 800 TL!

Kimler Almalı?

Kendi şahsi fikrimi aktarıyorum. Günlük kullanım dışında pek işinize yaramayacağını bilerek alın. Günlük işlerden kasıt nedir? Yani, office programlarını kullanmak, not almak, müzik dinlemek ve sosyal medyayı kullanmak gibi işler… Onun dışında grafik çalışayım, Photoshop açayım veya oyun oynayayım derseniz telefonunuz daha iyi performansla çalışacaktır haberiniz olsun 🙂

İlginizi Çekebilir:  Amiral Gemisi Katili OnePlus 5T İncelemesi

 

Yazar
Teknoloji haberleri ile takipçilerine ve misafirlerine bilgiler sunan, ürün incelemesi yaparak satış öncesi akıllardaki soru işaretlerini gideren içinizden biri.

Söyleyeceğin mi var!

1 0

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * olarak işaretlendi

HTML etiketleri ve niteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Araç çubuğuna atla