General Mobile GM 6 Format Atma Rehberi

General Mobile GM 6 Format Atma

Telefonunuz donmaya mı başladı? Virüs bulaştığından emin misiniz? O zaman çözüm General Mobile GM 6 format atma işlemi! Cihaz fabrika ayarlarına döndürüldüğünde bir çok sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Çünkü fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi adından da anlaşılacağı gibi cihazın ilk çıkıştaki ayarlarına ve dosyalarına geri dönmenizi sağlar.

Fakat bu işlem telefondaki her şeyi kalıcı olarak silmektedir. General Mobile GM 6 format atma işlemine başlamadan önce verilerinizi ve fotoğraflarınızı yedeklemeyi unutmayın. Format atarken telefonunuzun şarjı %50’nin üzerinde olmalıdır.

General Mobile GM 6 Format Atma Adımları

Ayarları Kullanarak Fabrika Ayarlarına Döndürme

Cihazı fabrika ayarlarına döndürmek için en kolay yol ayarlardan sıfırlama işlemi gerçekleştirmektir. Aşağıdaki adımları sırasıyla uyguladığınızda General Mobile GM 6 format atma işlemini de gerçekleştirmiş olacaksınız.

Menü -> Ayarlar -> Yedekle ve Sıfırla -> Fabrika verilerine sıfırla -> Telefonu sıfırla

Tuşları Kullanarak Fabrika Ayarlarına Döndürme

Cihazınızı açamıyor veya tuş kilidini unutmuş olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda telefona format atmak için ayarları kullanamazsınız. Bu yüzden tuşları kullanarak General Mobile GM 6 format atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İşte cihazı fabrika ayarlarına döndürmek için yapmanız gerekenler:

Eğer cihazınızla eşleştirdiğiniz gmail hesabının şifresini hatırlamıyorsanız format öncesinde Ayarlar > Telefon Hakkında > Derleme Numarası‘na bir kaç kez dokunun. Artık bir geliştiricisiniz uyarısı gelecektir. Uyarının ardından Geliştirici seçeneklerine giriş yapın. OEM Kilidini Açmayı aktif hale getirin.

  1. Cihazı kapatın. Bataryasını söküp tekrar takın.
  2. Kapalıyken Arama Tuşu (Yeşil) + Ses Açma tuşlarına basılı tutarken Power (Açma) tuşuna basın.
  3. Cihaz açılıp ekrana General Mobile logosu gelince Power (Açma) tuşundan parmağınızı çekin ama diğer tuşlara basmaya devam edin.
  4. Ekranda seçenekler çıktığında diğer tuşlara basmayı da bırakabilirsiniz.
  5. Gelen ekranda Ses Kısma tuşunu kullanarak Wipe Data/Factory Reset‘e gelin ve Power (Açma) tuşuna basın.
  6. Gelen ekranda Ses Kısma tuşunu kullanarak Yes‘e gelin ve yine Power (Açma) tuşuna basın.
  7. Son olarak Reboot System Now‘a gelin ve Power (Açma) tuşuna basın.
İlginizi Çekebilir:  Car Mechanic Simulator

Artık General Mobile GM 6 format atma işlemi gerçekleşti. Cihazınız birazdan fabrika ayarlarına döndürülecektir.

Özet
İnceleme Zamanı
İncelenen
General Mobile GM 6 Format Atma
Yazarın Değerlendirmesi
51star1star1star1star1star
Yazar
Teknoloji haberleri ile takipçilerine ve misafirlerine bilgiler sunan, ürün incelemesi yaparak satış öncesi akıllardaki soru işaretlerini gideren içinizden biri.

Söz Sırası Sende!

1 0

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * olarak işaretlendi

HTML etiketleri ve niteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Araç çubuğuna atla