Online CV Hazırlamanızı Sağlayacak 5 İnternet Sitesi

cv nasıl hazırlanır

Bir kurum, kuruluş veya markaya iş başvurusunda bulunacaksanız, mutlaka yanınızda CV yani diğer adıyla özgeçmiş bulunmalıdır. İş hayatına yeni atılacaklar mutlaka CV nasıl hazırlanır diye araştırma yapmıştır. Hazırladığınız CV ne kadar özenli ve açık olursa başvurduğunuz işe çağırılma oranınız o kadar artar.

Peki, doğru ve etkili CV nasıl hazırlanır? Bugün iş ve eğitim bilgilerini tek noktada toplayabilmenizi sağlayacak online cv hazırlama sitelerini listeledik. Daha önce CV hazırlamadıysanız ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki önerdiğimiz siteleri ziyaret edebilir ve sadece boşlukları doldurarak profesyonel bir CV hazırlayabilirsiniz.

CV Nasıl Hazırlanır?

1. CV.Me

Online cv hazırlama sitesi olan cv.me ile hem yazdırılabilir hem de bağlantı yoluyla paylaşabileceğiniz cv hazırlamanızı sağlıyor. Platform üzerinde kaliteli bir cv hazırlayabilmeniz için gerekli olan tüm araçlar bulunuyor. Siteye girdiğinizde sizi doldurmanız gereken boş kutular karşılıyor. Burada eğitim, iş deneyimi, yetenek, başarı ve yabancı dil bilgisi gibi becerilerinizi doldurmanız gerekiyor. Beceri bölümünde 10’luk ölçek bulunuyor ve görsel açıdan kusursuz bir CV oluşturabilmeniz sağlanıyor. Tüm işlemleri tamamladıktan sonra dosyanızı PDF olarak indirebiliyorsunuz. CV.me adresindeki şablonlar üzerinden değişiklik yapabilirsiniz ama şablonu değiştiremezsiniz, bunu aklınızdan çıkarmayın.

2. Torre Bio

Özgeçmişinizi bir tek masaüstü bilgisayarlarda değil mobil cihazlarda da inceleyebilirler. Bu yüzden cv nasıl hazırlanır diye sorarken platformları da hesaba katmanız gerekiyor. İş başvurusu yaptığınız şirketin insan kaynakları temsilcisi CV’nizi mobil cihazdan inceleyecek olursa onu görsel açıdan tatmin etmesi için Torre Bio platformundan yardım alabilir ve mobil uyumlu CV’ler hazırlayabilirsiniz.

Karışıklığı ortadan kaldıran, iş – eğitim, beceri, hobi ve hakkında gibi sekmeleriyle modern bir görünüm sergileyen Torre Bio ile kısa sürede grafiksel ve muhteşem görünüme sahip CV’ler hazırlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Yavaşlayan iPhone'lar İçin Güncelleme Yolda!

3. Resume Beacon

Google’a online cv hazırlama yazıp ararsanız milyonlarca sayfayla karşılaşırsınız. Fakat dökümanları hazırlayıp indirmek veya düzenlemek istediğinizde kısıtlamalarla karşılaşırsınız. Resume Beacon özgeçmiş hazırlamak için kurulan en iyi platformlardan birisi. CV görünümünü seçtikten sonra hemen bilgilerinizi doldurmaya başlayabilirsiniz. Platform sizi yönlendirerek en iyi özgeçmişi oluşturmanızı sağlıyor.

Platform üzerindeki tüm şablonların ücretsiz olduğunu ve CV’yi hazırladıktan sonra PDF olarak indirebileceğinizi de hatırlatalım. 🙂

4. LaTeX Resume

PDF, LaTeX ve JSON formatlarında CV hazırlayabilmeniz için harika bir platform. İçerisinde bir çok farklı şablon bulunan internet sitesi CV nasıl hazırlanır sorusuna size rehberlik ederecek cevap veriyor. Her bölüme yazmanız gerekenleri size anlatan LaTeX Resume ile hazırladığınız CV’leri PDF formatında indirebilirsiniz.

5. Resume Worded

Yukarıdaki diğer online CV hazırlama sitelerinde eklemeniz gerekenler anlatılıyor, fakat başarınızı nasıl açıklayacağınıza yer verilmiyor. Resume Worded kullanıcılarına tam olarak bunu veriyor. Aradığınız iş türüne ve becerinize göre alanınızdaki başarınızı tanımlamanın etkili yolları bu sitede karşınızda!

Özet
İnceleme Zamanı
İncelenen
CV Nasıl Hazırlanır?
Yazarın Değerlendirmesi
51star1star1star1star1star
Yazar
Teknoloji haberleri ile takipçilerine ve misafirlerine bilgiler sunan, ürün incelemesi yaparak satış öncesi akıllardaki soru işaretlerini gideren içinizden biri.

Söz Sırası Sende!

0 0

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * olarak işaretlendi

HTML etiketleri ve niteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Araç çubuğuna atla